Wczytuję dane...
Zwroty i Reklamacje

ZWROTY

UWAGA!
Prosimy koniecznie o pilny kontakt telefoniczny lub mailowy przed odesłaniem do nas towaru, żeby towar trafił bezpośrednio na nasz magazyn wysyłkowy! Adres sklepu jest adresem naszego biura! Zastosowanie się do tej prośby znacznie przypsieszy czas zwrotu Państwa środków.

Kontakt telefoniczny możliwy jest w godzinach od pn-pt od 17.00 - 22.00 oraz w sobote od 10.00-18.00

Kupujący, będący konsumentem ma prawo do odstąpienia od Umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od odnia odebrania przesyłki. W celu skorzystania z możliwości odstąpienia od Umowy Sprzedaży należy poinformować nas o tym poprzez przesłanie do nas stosownego oświadczenia o odstąpieniu od Umowy, jednym z podanych sposobów:

- pisemnie na adres: dlakazdego.net Wojciech Mazur, ul. Mjr. Lazarowicza 25, 39-200 Dębica,

- w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@dlakazdego.net

Przykładowy wzór jest dostępny w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta, a także poniżej:

Formularz odstąpienia od Umowy plik PDF

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

W przypadku odstąpienia od Umowy zwrócimy Państwu niezwłocznie wszystkie otrzymane od Państwa płatności w tym koszty dostawy Produktu (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w naszym sklepie), a przynajmniej nie później niż 14 dni od dnia, w którym dostaliśmy od Państwa formularz odstąpienia od umowy. Zwrot płatności nastąpi przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jaki Państwo użyli w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodzili się Państwo na inne rozwiązanie na przykład przelew bankowy, jednak nie poniosą Państwo z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Ze zwrotem płatności możemy się wstrzymać do chwili otrzymania Produktu z powrotem lub do czasu dostarczenia nam dowodu jego odesłania, w zależności które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Powyższe informacje o reklamacjach i zwrotach zostały zawarte również w Regulaminie.

W celu sprawniejszego załatwienia zwrotu prosimy pamiętać o następujących kwestiach:

  • Na początku napisz maila do obsługi sklepu, aby uzyskać poprawny adres zwrotu przesyłki oraz podaj informację o koncie bankowym, na który mamy zrobić zwrot płatności.
  • Zwracany produkt nie może nosić znaomion użytkowania. Innymi słowy musi być czysty, najlepiej w oryginalnym opakowaniu, z kompletnym wyposażeniem razem z dostarczoną kartą gwarancyjną,
  • Należy pamiętać również o dołączeniu do przesyłki zwrotnej dowodu zakupu (paragon lub faktura)

Podczas transportu przesyłki zwrotnej radzimy skorzystać z przesyłki kurierskiej, w celu obniżenia ryzyka uszkodzenia zwracanego towaru. Najlepiej odesłać towar w opakowaniu, w którym zamówienie zostało do Państwa dostarczone. Na rynku istnieje wiele Firm przewozowych, w których kurierzy nie zawsze obchodzą się delikatnie z transportowanymi przesyłkami. Z tego powodu zamieść informację w liście przewozowym "Uwaga szkło", a sam produkt postaraj się ułożyć w paczce tak, żeby był unieruchomiony i nie miał styczności bezpośrednio ze ściankami pudełka. Paczki w samochodach kurierów układane są jedna na drugiej i nigdy nie ma pewności, że Państwa paczka nie znajdzie się na samym spodzie.


WYMIANA

Jeśli chcesz wymienić produkt na inny skontaktuj się z nami mailowo i napisz model i kolor produktu który Cię interesuje. W odpowiedź otrzymasz odpowiedź jak wymienić produkt. Czas na wymianę produktów to 14 dni. Kupujesz bezpiecznie i bezproblemowo w sklepie dlakazdego.net

REKLAMACJE

Podstawą prawną reklamcji jest ustawa kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz.U. nr 16, poz. 93 ze zm.) oraz inne powszechnie obowiązujące przepisy prawa.

Klient może złożyć reklamacje na 3 sposoby:

- pisemnie na adres: dlakazdego.net Wojciech Mazur, ul. Mjr. Lazarowicza 25, 39-200 Dębica

- telefonicznie pod nr telefonu: 791-999-798

- w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@dlakazdego.net

OPIS REKLAMACJI

Zaleca się podanie przez Klienta w opisie reklamacji poniższych informacji - ułatwi to i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji przez Sprzedawcę:

  • informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i daty wystąpienia niezgodności/wady
  • żądanie sposobu doprowadzenia Produktu do zgodności z Umową Sprzedaży lub oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpienie od Umowy sprzedaży; oraz
  • danych kontaktowych składającego reklamację.

Wymogi podane powyżej mają formę jedynie zalecenia i nie wpływają na skuteczność reklamacji złożonych z pominięciem zalecanego opisu reklamacji.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące reklamacji znajdziecie Państwo w poniższym formularzu:

Formularz Reklamacyjny plik PDF

Informacje te zostały również zamieszczone w Regulaminie.

Sprzedawca ustosunkuje się do reklmacji Klienta niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. Brak ustosunkowania się Sprzedawcy w powyższym terminie oznacza, że Sprzedawca uznał reklamację za uzasadnioną.

W miarę możliwości prosimy o przesłanie zdjęcia reklamowanego produktu wraz z wypełnionym formularzem na adres: sklep@dlakazdego.net

O dalszych krokach poinformujemy w odpowiedzi na otrzymany e-mail.

DOSTARCZENIE REKLAMOWANEGO PRODUKTU

Klient zostanie poproszony o dostarczenie reklamowanego produktu na adres:

dlakazdego.net Wojciech Mazur,
ul. Mjr. Lazarowicza 25,
39-200 Dębica,


Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej mowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.

Każdą reklamację rozpatrujemy indywidualnie, dlatego w miarę możliości prosimy o kontakt w sprawie odesłania produktu. Po naprawie reklamowanego produktu Sprzedawca odeśle na swój koszt naprawiony produkt.

Zaleca się podanie przez Klienta w opisie reklamacji poniższych informacji - ułatwi to i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji przez Sprzedawcę:

(1)     informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i daty wystąpienia niezgodności/wady;

(2)     żądanie sposobu doprowadzenia Produktu do zgodności z Umową Sprzedaży lub oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od Umowy Sprzedaży; oraz

(3)     danych kontaktowych składającego reklamację.

Wymogi podane powyżej mają formę jedynie zalecenia i nie wpływają na skuteczność reklamacji złożonych z pominięciem zalecanego opisu reklamacji.

Wszyscy wiemy jaką radość sprawiają nam prezenty. W sklepei dlakazdego każdy znajdzie coś fajnego.

SPRAWDŹ