Walizka na Wakacje

Walizka na Wakacje

Dzień Dobry,

Dzisiaj podpowiemy Wam jaką walizkę najlepiej wybrać na wyjazd wakacyjny. Czym kierować się przy jej wyborze i co musi spełniać idealna walizka podróżna.

Pojemność


Pakowność walizki jest podstawowym czynnikiem determinującym jej wybór. W zależności od tego do czego potrzebujemy walizkę możemy wybrać różny jej rozmiar. Walizki małe świetnie sprawdzą się na weekendowe wyjazdy słuzbowe, czy do somolotu jako bagaż podręczny. Walizki Średnie polecane są dla osób, które wyjażdzają na kilka dni i potrzebują większego bagażu, ale żeby walizka nie była zbyt ciężka. Duże walizki podróżne świetnie sprawdzą się na wyjazd na wakację na tydzień, czy dwa. Jeżeli wyjeżdzamy całą rodziną warto zastanowić się nad wybraniem całego zestawu walizek podróżnych, dzięki czemu zaoszczędzimy na ich zakupie.


Materiał


Materiał z którego została wykonana walizka jest również bardzo wazny. Sztywne walizki wykonane z PCV stanowią gwarancję, że wszystkie rzeczy w środku będą nie zgniecione, ale jednocześnie zajmują więcej miejsca np. w bagażniku. Walizki wykonane z mocnej tkaniny jak na przykład codura są bardziej elestyczne w transporcie. 


Wyposażenie


Elementy dodatkowe w walizce są bardzo ważnym czynnikiem, na który powinno zwracać się uwagę przy ich wyborze. Poczynając od teleskopowej rączki, poprzez wygodne kieszenie dodatkowe na zamek, aż po kółka na spodzie walizki. Dobrym rozwiązaniem są dwie rączki do trzymania w ręce umiejscowione na górze walizki i na jej boku, co pozwala na łatwe wyciągniecie ich z bagażnika. Dodatkowym elementem, który podnosi bezpieczeństwo naszego bagażu jest szyfrowany zamek walizki. Elementem, na który jest mało zwracana uwaga, a który pozwala na wydłużenie użytkowania walizki są odbojniki, które zabezpieczają walizkę przed przypadkowymi otarciami.


Waga


Przy wybieraniu walizki na wyjazd ważna jest również jej waga własna, która nie powinna być zbyt duża. Jeśli walizka będzie ważyć tyle co nasz bagaż będzie zbyt ciężka w transporcie i podczas ważenia bagażu na lotnisku również możemy się nieprzyjemnie rozczarować.


Wyposażenie


Jeśli planujemy wyjazd i potrzebujemy sprawdzonej walizki podróżnej powinniśmy zwrócić uwagę na powyższe elementy. Walizki podróżne nie są już tak drogie, jak to było jeszcze parę lat temu, a w znaczący sposób ułatwiają podróżowanie.


Szeroki wybór walizek podróżnych na dlakazdego.net pozwala znależć idealną walizkę do swoich potrzeb, a nawet sprawić praktyczny prezent swoim bliskim.
Pozdrawiam,
Wojtek

Galanteria Skórzana
dlaKazdego.net


Wszyscy wiemy jaką radość sprawiają nam prezenty. W sklepei dlakazdego każdy znajdzie coś fajnego.

SPRAWDŹ